INDA program

TÁMOP 5.3.1/08/2 „Első lépés” – alacsony foglalkoztatási eséllyel rendelkezők képessé tevő és önálló életvitelt elősegítő programjai támogatására című kiírásra elkészült INDA - Völgységi álláskeresők fejlesztő programja című projekt keretében az alábbi lehetőségeket biztosítjuk a Völgységi Kistérségben élő 35 fő munkanélküli részére:

• OKJ-s konyhai kisegítő képzés, 250 órás 12 fő részére
  • a DDRMK által szervezett szakmásító képzésen való részvételhez
    képzési támogatás biztosítása egyéni képzési igények szerint, 5 fő részére
  • ECDL Start tanfolyam, 10 fő részére
  • kommunikációs tréning, 15 fő részére
  • álláskeresési tréning, 35 fő részére
  • egyéni esetkezelés
  • önfoglalkoztatóvá válás segítése.

Információ nyújtás: Munkaügyi és információs szolgáltatás, heti váltásban jogi, pszichológiai, mediációs, egészségnevelési szakember egyéni ügyfélfogadása, amelyen egészségügyi – és mentálhigiénés információkat (szűrővizsgálattal), jogi ismereteket közvetítünk a klubfoglalkozásokon és a projekt irodában, heti váltásban. A szociális intézményekről, szociális ellátások rendszeréről, ezekhez való hozzájutás módozatairól írásbeli kiadványban tájékoztatjuk a résztvevőket.

A program indulása 2009. szeptember 1.

Tájékoztató füzet                                        Az Életút Egyesület naptár - 2011.

zaro